Proč je čerstvě pražená káva nejen chutnější, ale také zdraví prospěšná?

Káva je pro mnoho lidí nejen povzbuzujícím nápojem, ale i rituálem spojeným s chvílemi relaxace a sociálního setkávání.

Když přemýšlíme o kávě, nespojené s běžnými instantními směsmi, které najdeme v supermarketech, můžeme si představit vůni a chuť čerstvě pražené kávy. Tato forma kávy není jenom chutnější, ale i více prospěšná pro naše zdraví. Zde jsou některé z výhod lahodných produktů, které nabízí pražírna zrnkové kávy Jihlava.

1. Božská chuť a aroma

Čerstvě pražená káva je úžasná. Při pražení zrn se uvolňují oleje a aromatické látky, které dávají kávě její charakteristickou vůni a chuť. Při pravidelné konzumaci se můžete těšit na pestrou škálu chutí, od jemně karamelových až po intenzivně oříškové tóny.

2. Vyšší obsah antioxidantů

Čerstvě pražená káva je bohatým zdrojem antioxidantů, což jsou látky, které pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle. Antioxidanty mohou přispívat k ochraně buněk před poškozením a mohou hrát roli v prevenci některých onemocnění, jako jsou srdeční choroby a některé typy rakoviny.

3. Vyšší obsah živin

Pražením kávových zrn se nejen vytváří unikátní chutě, ale také se zvyšuje obsah některých živin. Čerstvě pražená káva obsahuje více vitamínu B3 (niacinu) a draslíku, což může přispět k udržení správného metabolizmu a zdravého kardiovaskulárního systému.

4. Nižší obsah chemických látek

V průběhu pražení se může snížit obsah některých nežádoucích chemických látek v kávě, jako jsou mykotoxiny. Mykotoxiny jsou látky vytvářené plísněmi, které mohou být obsaženy v surových kávových zrnech. Při pražení se množství těchto látek může snížit, což přispívá ke kvalitě kávy.

Není to jen o chuti

Vzhledem k těmto výhodám je jasné, že čerstvě pražená káva není jen o chuti, ale i o prospěšnosti pro naše zdraví. Pokud máte rádi kávu, zkuste si dopřát tu čerstvě praženou a objevte svět nových chuťových dojmů a zdravotních výhod.

Vydejte se cestou kvalitní kávy a objevte rozmanitost chutí, které přináší pražírna zrnkové kávy přímo do vašeho šálku. Vaše chuťové buňky a tělo vám určitě poděkují.

Pro akci u příležitosti oslavy dvaceti let od vzniku a první registrace značky Pražírna kávy MONRO jsme připravili slevový kód „20letMONRO“ který je již aktivní s 10% slevou (zatím časově neomezeno).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *